top of page

Křest nového Bristellu NG-5

Oldřich, přesně tak jsme po kolektivním demokratickém hlasování pojmenovali náš nový, žlutobílý přírůstek rodiny Adventurefly.eu.

Záměrně jsme pro tuto příležitost objednali co nejhorší počasí u pana Zephyra a Zeuse. Oba pánové byli natolik milí, že nám dopřáli bohatý déšť a nárazy větru o rychlosti 8 metrů za sekundu. Rádi bychom jim touto cestou zpětně poděkovali.

Důvod tohoto přání byl prostý, chtěli jsme, aby byli všichni nadšeni, že se kochají novým letadlem stojícím v hangáru a nikdo neremcal, že by radši šel lítat.

Vzhledem k tomu, že k letní sezóně máme podobně daleko jako začínající žák ve výcviku k prvnímu sólu, a že jsme na trhu pouze od začátku ledna jsme čekali, že v takovýchto podmínkách dorazí jenom sklaní nadšenci, nicméně nám z Vás šokem málem upadly naše firemní kšiltovky.

Před zahájením křestu jsem si z kluků dělal srandu při chystání rautu, že jsou hodný, ale že nevím, jestli to všechno sám sním. Jak moc jsem se spletl.

Sešlo se Vás cirka třicet, někdo dokonce přivedl i celou rodinu, pochlubit se, v čem že se to na jaře svezete. Za to Vám ze srdce všem mockrát děkujeme, udělalo nám to obrovskou radost.

Hudba hrála, jednohubky do nás úspěšně padaly jedna za druhou, Radek s Tomášem nám představili Oldřicha po všech technických i netechnických stránkách, šampáňo jsme bouchli, no prostě jak by napsalo malé dítě rodičům domů z tábora: "Máme se tu fajn, dobře tu vaří a hezky si tu všichni hrajeme."

Vrcholem celého programu byl samotný křest Oldřicha, který zdárně provedl Radek, Tomáš a kmotrem se stal pan Vladimír Handlík, ředitel Leteckého muzea Metoděje Vlacha. Následovalo okukování Oldřicha, jeho křivek, čuflíků, hejblátek a antének.

Úplným závěrem nás pan Handlík vzal na soukromou prohlídku do svého muzea se svým skvělým komentářem a celý slavnostní den jsme zakončili v kantýně muzea.

Jak by pravil klasik: "No a vo tom to kluci je!", dobrá parta lidí se stejným zájmem a touha dělat to pořádně a sbírat vzpomínky do pomyslné databáze v mozkovém úložišti každého z nás.

Ještě jednou bychom Vám chtěli všem moc poděkovat za dnešní účast, těšíme se, jak si Oldřicha společně užijeme a uvidíme se všichni zase někdy příště, třeba příští neděli 27.2.2022 u společného školení pilotů.

146 zobrazení1 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Máme nejen skvělé piloty, ale také skvělé hudebníky. Díky Jaromíre Bartoši, fakt moc dobrý ! https://youtu.be/g-LUaO8Iy-Y

bottom of page