top of page

so 18. 6.

|

LKMB - letiště Mladá Boleslav

13. DOBOVÝ LETECKÝ DEN

V programu se představí řada unikátních letadel z různých míst Evropy. Umění předvedou i známí piloti z České republiky.

13. DOBOVÝ LETECKÝ DEN
13. DOBOVÝ LETECKÝ DEN

Čas a místo

18. 6. 2022 9:00 – 20:00

LKMB - letiště Mladá Boleslav, Regnerova 1306, 293 01 Mladá Boleslav, Česko

O události

Hlavním tématem programu je 110 let od prvního vzletu letadla Metoděje Vlacha, známého mladoboleslavského průkopníka českého letectví. Ten v roce 1912 létal se svým vlastnoručně postaveným strojem. 

Podobně jako v minulých létech bude připravena velice zajímavá letecká show v podobě ukázek historických letadel, originálů i replik, moderních letadel Armády ČR, vrcholové akrobacie, ale také historických automobilů ze Škoda muzea i ze soukromých sbírek. 

Ukázky doplní i historické traktory a hasičská technika. Společně s historickými letadly vystoupí i kompars v dobových uniformách. Nebude chybět ani stylová hudba a zajímavý odborný komentář. 

V programu se opět představí řada unikátních letadel z různých míst Evropy. Umění předvedou i známí piloti z České republiky. Po celý den budou probíhat oblíbené zážitkové lety pro veřejnost. 

Celá akce je mediálně propagována v tisku i dalších médiích a je tradičně velice sledována nejen v tuzemsku, ale i v zahraničí.

Program


  • 3 hodiny 30 minut

    Přílety vystupujících letadel


  • 4 hodiny

    Hlavní program HISTORICAL AIRSHOW

Sdílet událost

bottom of page